Oprogramowanie SymfoniaSymfonia Finanse i Księgowość

Ceny od 520zł netto /stanowisko

Prosimy o kontakt by zamówić i dowiedzieć się więcej szczegółów

 

Finanse i księgowość to Core systemów Symfonia. Od ponad 25 lat rozwijany najpopularniejszy w Polsce system Finansowo Księgowy. Symfonia zapewnia zgodność oprogramowania z aktualnie obowiązującymi przepisami. Z programów korzysta kilkadziesiąt tysięcy księgowych, specjalistów ds. finansów, biegłych rewidentów, eksperci zajmujący się podatkami czy kontrolingiem oraz biura rachunkowe. To także 8000 biur rachunkowych, które każdego dnia zmagając się z dynamicznymi realiami prawno-rachunkowymi zawierzyły bezpieczeństwo wykonywanych operacji systemom Symfonii.

Symfonia Finanse i Księgowość to przede wszystkim bezpieczeństwo oraz wygoda w obsłudze. Wdrażaliśmy ten system w dziesiątkach biur rachunkowych gdzie wykorzystuje się różne systemy i Symfonia zawsze postrzegana była jako ten najłatwiejszy i najprostszy w obsłudze program, gdzie wszystkie dane są w jednym miejscu.

Rozwiązania Symfonia dla finansów i księgowości pomagają w weryfikacji poprawności danych oraz terminowej realizacji ustawowych obowiązków. Dają także wiele możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Z Symfonią VAT, CIT, PIT, JPK, e-sprawozdania, bilans oraz przelewy będą pod Twoją kontrolą.

Dlaczego eksperci i biura rachunkowe wybierają Symfonia Finanse i Księgowość?

Uniwersalność

Symfonia pozwala prowadzić pełną księgowość w każdej firmie. Dzięki tysiącom użytkowników, którzy korzystają z programu na co dzień, wiemy, że system sprawdzi się w każdym typie organizacji w Polsce, bez względu na:

 • formę prawną
 • wielkość przedsiębiorstwa i strukturę organizacyjną
 • branżę i profil prowadzonej działalności (handlowy, usługowy lub produkcyjny)

Łatwy start i konfiguracja

Wygodny kreator prowadzący przez proces zakładania firmy oraz wybór formy ewidencji. Gotowy model księgowy (wzorcowe plany kont, układ RZiS i bilansu) dla różnych działalności gospodarczych.

Bezpieczeństwo i zgodność z przepisami

Symfonia wraz z partnerami prawno-biznesowymi dba by program Finanse i Księgowość był zawsze zgodny z obowiązującymi przepisami oraz by nowo pojawiające się zmiany były dostarczone wszystkim klientom, tak by mogli w spokoju przygotować wymagane przepisami deklaracje czy sprawozdania.

Prosta obsługa płatności

Obsługa podzielonej płatności dla kontrahentów oraz pracowników. Kontrola rozliczeń i łatwe księgowanie wyciągów bankowych.

Połączenie z chmurą i łatwy kontakt z klientem

Bogaty zestaw wbudowanych raportów i zestawień dostępnych bezpośrednio w aplikacji – od prostych raportów po zawansowane narzędzia Business Intelligence.

Rozbudowane opcje raportowania

Aplikacja na urządzenia mobilne z systemem Android wspierająca zarządzanie operacjami magazynowymi.

Automatyzacja pracy

Dostęp do wielu narzędzi automatyzujących codzienną pracę, m.in. weryfikacji firm z białą listą podatników VAT, rozliczeń międzyokresowych, amortyzacji środków trwałych, obsługi umów leasingu.

Wygodny i elastyczny

System łatwo dostosowuje się do indywidualnych potrzeb firmy.

Z jednej strony zawiera gotowe do użycia narzędzia, przydatne do obsługi typowych procesów w działach księgowości w firmie i w biurach rachunkowych.
Z drugiej zaś strony, pozwala także na niemalże dowolne tworzenie własnych standardów obsługi procesów biznesowych w przedsiębiorstwie.

Wzorce księgowań i automatyczna kontrola poprawności wprowadzonych danych. Obsługa e-faktur i odczyt danych z faktur za pomocą OCR.

Wygodna i szybka rejestracja danych

Wzorce księgowań i automatyczna kontrola poprawności wprowadzonych danych. Obsługa e-faktur i odczyt danych z faktur za pomocą OCR.

Z Symfonią możesz stworzyć swój własny, indywidualny zestaw aplikacji i narzędzi informatycznych do obsługi codziennych zadań oraz usprawnienia bieżącej pracy.

Symfonia KSeF

Obsługa Krajowego Systemu e-Faktur

SymfoTech Importer

Moduł do importu dokumentów kosztowych, sprzedaży, płatności z systemów takich jak eNova, Comarch Optima, WFirma, Subiekt, Insert GT, CSV, Excel i dowolny inny na życzenie

Business Intelligence Smart BI

 • Aktualne wskaźniki
 • Biznesowe i raporty
 • Dostępne od ręki

e-Audytor

Bezpieczeństwo rozliczeń podatkowych z fiskusem.

Symfonia Obieg Dokumentów

Kompleksowe rozwiązanie optymalizujące obieg dokumentów w firmie.

Etap IWebAPI

Moduł przeznaczony do komunikacji Systemu ERP Symfonia z innymi aplikacjami biznesowymi.

Rozwiązania indywidualne

Symfonia Finanse i księgowość to program, który w standardowej wersji obsługuje większość standardowych procesów biznesowych klientów. Wielu klientów potrzebuje jednak dodatkowych usprawnień lub posiada pewne niestandardowe operacje, które wymagają albo dużej ilości pracy włożonej przez pracowników albo długiego czasu procedowania.

Symfonia Finanse i Księgowość dzięki nowoczesnej i elastycznej budowie i możliwości rozbudowywania o niestandardowe funkcje pozwala obsłużyć praktycznie każdą sytuację biznesową.

Co możemy z Symfonią Finanse i Księgowość?

Olbrzymie możliwości

Obsługa podatku VAT
 • Prowadzenie ewidencji (rejestrów) VAT zgodnie z bieżącymi wymaganiami prawnymi – obsługa specyfiki rozliczeń podatku według zasad ogólnych i metody kasowej, miesięcznych i kwartalnych rozliczeniach VAT. Program daje także rozbudowane możliwości kontroli ewidencji czy obsługi ulgi na złe długi z perspektywy prawa i obowiązku korekt VAT.
 • Pełna obsługa deklaracji VAT i podatkowanych plików JPK od wyliczenia do elektronicznego złożenia z potwierdzeniem UPO w oparciu o automatyczne sporządzanie aktualnych wzorów deklaracji miesięcznych lub kwartalnych, sporządzanie JPK_VAT, obsługę JPK_V7. Rozwiązanie oferuje też wygodne narzędzia do wizualizacji i weryfikacji deklaracji nowego JPK_V7, kontroli merytorycznej poprawności i spójności danych. Umożliwia ponadto szybką korektę JPK_V7 po stwierdzeniu nieprawidłowości przez algorytmy Krajowej Administracji Skarbowej.
 • Obsługa transakcji międzynarodowych w UE (WNT, WDT, transakcje trójstronne) oraz importu i eksportu poza teren UE. Program obsługuje deklaracje VAT UE, kontroluje limity sprzedaży wysyłkowej do krajów UE.
 • Należyta staranność w rozliczeniach VAT – np. na etapie dodawania nowego kontrahenta do bazy danych (import z GUS, import z KAS, weryfikacja z rejestrem VIES), sprawdzania on-line danych w wykazie podatników VAT, zapisywania historii sprawdzeń i zmian danych podatników dla wykazania przestrzegania procedur należytej staranności. Raporty kontroli biznesowej faktur pozwalają na wyszukanie powiązań faktur z innymi dokumentami w ewidencji.
Obsługa podatków dochodowych
 • Pełna obsługa deklaracji CIT i PIT od wyliczenia do elektronicznego złożenia z potwierdzeniem UPO – można m.in. bezpośrednio w programie zautomatyzować wyliczenia zaliczki podatku dochodowego i deklaracji rocznych.
 • Obsługa podatkowych różnic kursowych – program odróżnia podatkowe i bilansowe różnice kursowe, wylicza je automatycznie i na bieżąco dla zrealizowanych transakcji walutowych, uwzględniając wycenę bilansową.
Obsługa płatności
 • Generowanie zleceń płatności elektronicznych (tzw. e-przelewy) złotówkowych lub walutowych do banków na podstawie dokumentów kosztowych pobierając z nich niezbędne dane, tj. data płatności, kwota, numer faktury.
 • Automatyczne sprawdzanie statusu kontrahenta i numerów kont bankowych z tzw. białą listą podatników VAT.
 • Weryfikacja pod kątem płatności metodą podzielonej płatności (split payment), gdzie generowany jest odpowiedni tytuł przelewu oraz wartości netto i brutto.
 • Pobieranie i rozliczanie wyciągów bankowych – program rozpoznaje generowane przez banki pliki w formacie MT940 lub MT942 i na ich podstawie pozwala zaksięgować oraz rozliczyć przychodzące płatności od kontrahentów (także zrealizowane metodą podzielonej płatności) a także pobrane przez bank opłaty, prowizje i odsetki.
 • Zaawansowane wyciągi bankowe – program posiada zaawansowane możliwości konfiguracji oraz tworzenia własnych reguł księgowania pozycji na wyciągu bankowym na podstawie informacji znajdujących się w treści wyciągu. Z każdym użyciem program uczy się, zapamiętując Twoje poprzednie wybory, co sprawia, że każde kolejne jego użycie i księgowanie operacji bankowych będzie szybsze i łatwiejsze.
Automatyka księgowa
 • Wymiana danych przez internet – w standardzie jest współpraca i wymiana danych z programami Symfonia do obsługi sprzedaży, pracującymi w odrębnych sieciach. Program automatycznie sprawdza stan dokumentów i informuje o nowych dokumentach gotowych do pobrania do bufora.
 • Wzorce dokumentów i księgowań, które służą jako szablony do szybkiego tworzenia i wprowadzanie dokumentów do systemu i zmniejszając ryzyko popełnienia błędów.
 • Zamykanie lat obrotowych wykonywane automatycznie na polecenie użytkowników systemu.
 • Bilans otwarcia tworzony automatycznie na podstawie stanu kont zeszłego roku finansowego z zaksięgowanych dokumentów.
 • Monitorowanie zmian w programie a dokładnie historia zmian wykonanych przez użytkowników, np. kto i kiedy wprowadził zmiany w dokumencie. Dodatkowo dla celów zgodności z przepisami (RODO) system rejestruje wszelkie dostępy, zmiany i pobieranie danych z kartoteki pracowników.
 • Rozliczenia Międzyokresowe Kosztów i Przychodów wykorzystujące wygodny i intuicyjny kreator do tworzenia automatycznych planów rozliczeń kosztów i przychodów, np. zapłacony przez kontrahenta z góry czynsz za najem pomieszczeń, ubezpieczenie samochodu.
 • Przeksięgowania kont, czyli wbudowanego w system narzędzia wspierania użytkownika w procesie okresowych przeksięgowań z wykorzystaniem wcześniej przygotowanych gotowych szablonów.
 • Automat przeksięgowań VAT, który pomaga użytkownikom przy rozliczaniu z urzędem skarbowym z tytułu podatku VAT. System po pierwszej konfiguracji będzie pilnował uzgodnienia rejestru VAT z kwotami na dokumentach, księgując je na dedykowanych kontach VAT, tj. np. VAT należny przyszłych okresów, VAT naliczony bieżący, VAT w koszty.
 • Magazyn Walut, czyli narzędzie do rozliczanie transakcji walutowych metodą FIFO, wyceny rozchodów zarejestrowanych na kontach walutowych i księgowania różnic walutowych.
Zarządzanie użytkownikami i organizacja działu księgowego
 • System haseł i uprawnień umożliwia pracę tylko tym osobom, które wcześniej zostały wpisane na listę jako użytkownicy. W czasie pracy w programie każda z dokonanych czynności jest zapisana jako wykonana przez użytkownika, który został wybrany w czasie otwierania dostępu do danych firmy.
 • Zaawansowane zarządzanie użytkownikami pozwala precyzyjnie definiować ich role w systemie, tworzyć wysoce wyspecjalizowane role i określać dostęp do wybranych elementów systemu księgowego.
 • Kalendarz pozwala zarządzać i planować pracę swoją i innym użytkownikom przypisanym do firmy w bazie programu księgowego (zadania cykliczne lub jednorazowe).
 • Obsługa majątku trwałego.
 • Rejestr środków trwałych, gdzie prowadzona jest rejestracja zdarzeń związanych z zakupem i obsługą procesu użytkowania i automatyczne wyznaczanie odpisów amortyzacyjnych środków trwałych firmy i wyposażenia.
 • Obsługa majątku trwałego, wspomagająca pracę działu księgowego, umożliwiającej ewidencję i nadzór nad użytkowaniem środków trwałych oraz przeprowadzenie wszystkich operacji księgowych.
Sprawozdawczość zewnętrzna standardowa
 • Bilans i rachunki zysków i strat, automatycznie wyliczane po wprowadzeniu dowolnego zapisu w ewidencji na kontach księgowych. Przewidziane ustawą rachunkowości wzory bilansu i RZiS dla jednostek innych niż banki i instytucje ubezpieczeniowe dostępne są w standardzie.
 • Generator e-Sprawozdań finansowych – dostępna jest obsługa dowolnej wybranej przez użytkownika wersji pełnych i uproszczonych sprawozdań; obsługa wersji dla banków i ubezpieczycieli; obsługa sprawozdań jednostkowych i skonsolidowanych.
 • Zestaw raportów składających się na księgi rachunkowe jednostki, zgodnie z wymaganiami ustawy o rachunkowości. Raporty można wykonywać grupowo i archiwizować wyniki na trwałych nośnikach.
 • Deklaracje i raporty JPK tworzone z ewidencji prowadzonych w programie według aktualnych wzorów plików generowanych cyklicznie, tj. JPK_VAT lub JPK_V7. Dostępne jest także generowanie plików JPK składanych na żądanie organów podatkowych: JPK_KR, JPK_WB. Dane plików JPK możesz podpisać i wysłać do KAS. W codziennej pracy wspomogą Cię zaawansowane narzędzia do wizualizacji i wszechstronnej kontroli zawartości pliku JPK_V7.
Sprawozdawczość zewnętrzna standardowa
 • Bilans i rachunki zysków i strat, automatycznie wyliczane po wprowadzeniu dowolnego zapisu w ewidencji na kontach księgowych. Przewidziane ustawą rachunkowości wzory bilansu i RZiS dla jednostek innych niż banki i instytucje ubezpieczeniowe dostępne są w standardzie.
 • Generator e-Sprawozdań finansowych – dostępna jest obsługa dowolnej wybranej przez użytkownika wersji pełnych i uproszczonych sprawozdań; obsługa wersji dla banków i ubezpieczycieli; obsługa sprawozdań jednostkowych i skonsolidowanych.
 • Zestaw raportów składających się na księgi rachunkowe jednostki, zgodnie z wymaganiami ustawy o rachunkowości. Raporty można wykonywać grupowo i archiwizować wyniki na trwałych nośnikach.
 • Deklaracje i raporty JPK tworzone z ewidencji prowadzonych w programie według aktualnych wzorów plików generowanych cyklicznie, tj. JPK_VAT lub JPK_V7. Dostępne jest także generowanie plików JPK składanych na żądanie organów podatkowych: JPK_KR, JPK_WB. Dane plików JPK możesz podpisać i wysłać do KAS. W codziennej pracy wspomogą Cię zaawansowane narzędzia do wizualizacji i wszechstronnej kontroli zawartości pliku JPK_V7.
Sprawozdawczość wewnętrzna i niestandardowa
 • Bogaty zestaw wbudowanych raportów i zestawień dostępnych bezpośrednio w aplikacji m.in. bilans i RZiS.
 • Możliwość przenoszenia danych z przygotowanego przez użytkownika raportu do MS Excel, wydruku i zapisania przygotowanego raportu w formacie PDF, zautomatyzowanej wysyłki zestawienia jako załącznika do wiadomości mailowej.
 • Wbudowane w aplikację rozwiązania arkuszy analitycznych w formie arkuszy kalkulacyjnych i tabel przestawnych, umożliwiających generowanie szerokiej gamy raportów i zestawień opartych o zapisy na kontach księgowych, dane z rozrachunków, dane z ewidencji VAT.
 • Możliwość kreowania indywidulanych zestawień, opartych na modyfikacji predefiniowanych arkuszy analitycznych dostępnych w programie.
Zaawansowane możliwości analityczne
 • Rozszerzenie zakresu gromadzonych danych dzięki mechanizmowi wymiarowania bez nadmiernej rozbudowy planu kont. Wymiarowanie jest możliwe dla: zapisów dokumentów, kontrahentów oraz kont i stanowi dodatkowy zbiór informacji biznesowych, które pomogą w zaawansowanym raportowaniu zarządczym.
 • Możliwość wprowadzenia wielu założeń budżetowych: dla kont, pozycji w bilansie i RZiS oraz wybranych wymiarów, np. MPK, projekt z jednoczesnym raportowaniem realizacji określonego budżetu za pomocą przygotowanego arkusza w MS Excel.
 • Raporty i funkcje z wbudowanym mechanizmem przenoszenia danych do MS Excel.
 • Zaawansowane aplikacje do analizy danych (Smart BI, Symfonia ERP Business Intelligence).
Skontaktuj się z nami
+48 720 720 820

Subskrybuj nasz newsletter, żeby być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami i ważnymi aktualizacjami. Szanujemy Twoją prywatność – Twoje dane są bezpiecznie przechowywane.

  ©2022 Symfotech